przejdź do treści

Pokazy wyczynowej jazdy na rowerze, panele dyskusyjne i moc atrakcji czekało na kaliszan, którzy tłumnie przybyli w ubiegłą niedzielę do miejskiego skateparku. Stowarzyszenie Kask jest Cool wraz z Urzędem Miasta Kalisz promowało w ten sposób ideę bezpiecznej jazdy w kasku. Akcja odbyła się pod patronatem prezydenta Kalisza i z udziałem Minister Sportu oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Stowarzyszenie Kask Jest Cool wraz z Urzędem Miasta Kalisz zorganizowało event promujący bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wyczynowych i jazdy na rowerze. Do kaliskiego skateparku przybyło wielu młodych ludzi, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Uczestnicy brali udział w panelach dyskusyjnych na temat bezpiecznego użytkowania deskorolek, BMX, in-line skate oraz samych skateparków. Oprócz edukacji był też czas na zabawę - pokazy jazdy wyczynowej w wykonaniu zawodowców i konkurs.

Wśród gości specjalnych wydarzenia były Danuta Dmowska-Andrzejuk - Minister Sportu, Marlena Maląg - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Łukasz Mikołajczyk - Wojewoda Wielkopolski oraz Krystiana Kinastowskiego - prezydenta Kalisza. Przedstawiciele władz naszego Państwa zadeklarowali aktywne wsparcie głównego celu Stowarzyszenia Kask Jest Cool - wprowadzenia ustawowego obowiązku jazdy na rowerze w kasku do 18 roku życia.

Było fantastycznie! Najlepszą formą edukacji młodych ludzi jest zabawa - prowadzący spisali się na medal! Jesteśmy zachwyceni frekwencją i zaangażowaniem ludzi. Serdecznie dziękujemy też naszym gościom, że zechcieli nas odwiedzić i wesprzeć tak ważny dla naszej sprawy dzień. Nośmy kask! Kask Jest Cool! - powiedział prezes Stowarzyszenia Kask Jest Cool, Rafał Wieczorek.

Stowarzyszenie Kask jest cool powstało z inicjatywy znajomych i rodziców tragicznie zmarłego Dominika z Kalisza. We współpracy z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu postanowili oni walczyć o świadomość ludzi na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wyczynowych i rekreacyjnych, a także o wprowadzenie nakazu jazdy na rowerze w kasku do 18 roku życia.

 

Więcej informacji udziela:
Rafał Wieczorek
Prezes Stowarzyszenia Kask jest Cool
tel. 781 197 217

 

Początek strony