przejdź do treści

A- A A+

wiciZngoMale


logosSzukasz pieniędzy na działania społeczne w Poznaniu? Skorzystaj z Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych i pozyskaj do 5.000 zł na działania w swojej okolicy!

Do kogo kierowany jest Konkurs?

W Konkursie mogą wziąć udział:
• organizacje pozarządowe (w tym młode organizacje pozarządowe) mające siedzibę na terenie Miasta Poznania i działające na rzecz jego mieszkańców
• aktywni mieszkańcy Poznania składający projekty jako grupy nieformalne/ samopomocowe.

Na co można pozyskać pieniądze?

Organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy mogą pozyskać pieniądze na: inicjatywy lokalne (tj. m.in.: działania edukacyjne, kulturalne, ekologiczne, sportowe i inne mieszczące się w obszarze pożytku publicznego), które  przekładają się na wzrost aktywności obywatelskiej, dając im możliwość zaangażowania się w działania na rzecz społeczności lokalnej Miasta Poznania.
Ponadto młode organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotację na swój rozwój tzn. na opracowanie planu rozwoju organizacji, szkolenia pracowników i wolontariuszy czy zakup sprzętu.
Maksymalna wartość mikrodotacji to 5.000 zł, które można przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Wymagany jest 10% wkład własny. Nie musi on jednak być finansowy czy rzeczowy, a może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy.
Pula środków finansowych w ramach Konkursu wynosi 237 500,00 zł, co oznacza, że co najmniej 48 projektów z terenu Miasta Poznania otrzyma dofinansowanie!

Jakie są warunki udziału w Konkursie?

Warunkiem udziału w Konkursie jest opracowanie projektu. Projekty składane są za pomocą generatora online.
Projekty można składać od 07.04.2017 do 19.05.2017.
Projekty mogą być realizowane w terminie: 01.07.2017 r. - 30.11.2017 r.  

Gdzie szukać wsparcia?

Zainteresowani udziałem w Konkursie mogą korzystać ze wsparcia doradców operatora Konkursu tj. Stowarzyszenia Centrum PISOP:
• Piotra Kotlarka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 534 205 699, 61 8551 91 34)
• Macieja Nowickiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 534 205 699, 61 8551 91 34)
W każdą środę w Centrum Bukowska (przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu) odbywają się dyżury doradcze. Podczas dyżurów doradcy:
• skonsultują pomysły na projekt
• sprawdzą, czy poszczególne elementy projektów zostały opisane w prawidłowy sposób
• pomogą w kwestiach technicznych związanych z generatorem online.

Ponadto codziennie w godzinach 10.00-14.00 prowadzone są konsultacje mailowe i telefoniczne z doradcami.
Więcej informacji o Konkursie można znaleźć w Regulaminie Konkursu.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!    

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


cil konkurs post

Początek strony