przejdź do treści

z NGO

W minioną sobotę 10 lutego w Opatówku odbył się koncert wokalistki Katarzyny Zawady zatytułowany "Miłosny Karnawał", którego organizatorem była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka". Wydarzenie przyciągnęło wielu melomanów, którzy wypełnili po brzegi salę fortepianową Muzeum Historii Przemysłu!

Chodzą po mieście w nowych najkaczach i adidasach. Nie dzwonią do rodziny, przemykają przez dworce. Czasem wstydzą się podejść po zupę. Nie chcą, by ktoś ich nazwał: „bezdomni”. Pojechali w nieznane, by sobie dorobić, uciec, zorganizować sobie życie na nowo. Kim są polscy imigranci pracujący w Holandii, którzy znaleźli się w kryzysie bezdomności? Jaki mają pomysł na siebie? W jaki sposób ludzie lądują na ulicy? Z jakimi problemami mierzą się w obcym kraju?
Podczas wizyty studyjnej w Holandii sfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ grupa z organizacji Związek Organizacji Sieć Barka poznała miejsca, w których na co dzień pracują teamy streetworkerów Barki NL.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy że trwa nabór wniosków do następnego Konkursu Grantowego DOZ Fundacji dbam o zdrowie.

Mamy nadzieję, że dodatkowe środki na zakup leków i wyrobów leczniczych pomogą Państwa organizacji zwiększyć budżety pomocowe a beneficjentom pomocy pozwolą lepiej zadbać o ich zdrowie.

Konkurs Grantowy to jeden z najważniejszych projektów naszej Fundacji. Już po raz jedenasty pragniemy zintegrować środowisko organizacji pozarządowych, aby wspólnie pomagać najbardziej potrzebującym.

Do współpracy zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje społeczne oraz inne instytucje działające w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. W ramach konkursu DOZ Fundacja dbam o zdrowie dofinansuje ogólnopolskie i lokalne projekty w ramach których organizacje w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące oraz podejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków.

 

Od 2 do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

- Kiedy się urodziłam, lekarze powiedzieli rodzicom, że będę rośliną. Że nie będę nawet mówić… - wspomina Joanna. Porażenie mózgowe dotknęło jej nóg, rąk i mięśni twarzy. Wbrew prognozom medycznym, Joanna, teraz już dojrzała kobieta, nie tylko mówi, ale i pracuje. Jest jedną z bohaterek filmu pt. „Gen Niezależności”, którego prapremiera odbyła się 4 grudnia 2023 r. w Klubokawiarni NOT w Koninie. Pokaz zorganizowano z okazji obchodzonego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Strona 1 z 4

Początek strony