przejdź do treści

kultura

W minioną sobotę 10 lutego w Opatówku odbył się koncert wokalistki Katarzyny Zawady zatytułowany "Miłosny Karnawał", którego organizatorem była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka". Wydarzenie przyciągnęło wielu melomanów, którzy wypełnili po brzegi salę fortepianową Muzeum Historii Przemysłu!

Niesamowite, urocze, niezwykle magiczne przedstawienie baletowe dla mieszkańców miasta poznania.  „Jasełka”, w których tradycja łączy się ze współczesnością, taniec często zastępuje słowo, a ruch, przestrzeń i światło tworzą barwne obrazy, gdzie rozbrzmiewa wspólny śpiew wykonawców i widzów - projekt, który realizowany jest na terenie szkoły baletowej  od  19 lat. Tradycja  łączy się ze współczesnością i  spektakl prezentuje i wykorzystuje umiejętności uczniów szkoły - taniec klasyczny, taniec ludowy i taniec współczesny oraz zdolności aktorskie rodziców uczniów a także nauczycieli.

Poznańska Fundacja CSR Res Severa wraz z Partnerami serdecznie zapraszają mieszkańców Poznania i okolic do udziału w finałowej Gali VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Po raz kolejny odbędzie się ona w Kinie Rialto w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 38 (29 września, godz.18.00). Wstęp wolny! Zapraszamy, bowiem prawdziwy nastrój jest zawsze w kinie!

24 września odbył się inauguracyjny koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Jesień Organowa - Chełmce 2023”, organizowanego przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Parafię pw. Narodzenia NMP w Chełmcach. Licznie przybyli słuchacze w czasie inauguracyjnego koncertu usłyszeli kaliski Chór Kameralny WPA UAM pod dyrekcją Beaty Szymańskiej oraz grę organisty Jarosława Tarnawskiego z Poznania.

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu zaprasza ciąg wydarzeń obejmujących: koncert  muzyczno baletowo literacki, spacer po mieście z przewodnikiem, przechadzkę po mieście.

Początek strony