przejdź do treści

Poznańska Fundacja CSR Res Severa wraz z Partnerami serdecznie zapraszają mieszkańców Poznania i okolic do udziału w finałowej Gali VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Po raz kolejny odbędzie się ona w Kinie Rialto w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 38 (29 września, godz.18.00). Wstęp wolny! Zapraszamy, bowiem prawdziwy nastrój jest zawsze w kinie!

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Poznaniacy uznali festiwal upowszechniający 17 SDGs za najlepszą inicjatywę pozarządową (nagroda Inicjatora 2016). W 2019 roku Polska Izba Ekologii przyznała Fundacji Res Severa nagrodę „Ekolaurów” za działania edukacyjne.

W tym roku na Festiwal zgłoszono 51 filmów, z czego do konkursu zakwalifikowano 41 produkcji filmowych. Wszystkie konkursowe filmy można już obejrzeć on line w serwisie YouTube, na kanale Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów” (festiwalfilmówodpowiedzialnych). Warto zajrzeć na ten kanał, bowiem mimo że krótkie (wg regulaminu Festiwalu filmy nie powinny trwać dłużej niż 5 minut), to są to filmy poruszające, inspirujące i zwracające uwagę na najważniejsze obecnie problemy w atrakcyjnej formie klipu filmowego. Najsilniej podczas obecnej, 8 . już edycji Festiwalu reprezentowany jest III sektor czyli organizacje pozarządowe.
W konkursie uczestniczy 18 NGOsów. Która z tych organizacji zdobędzie Złotą, Srebrną lub Brązową Tarczę dowiemy się w Kinie Rialto, 29 września. Oczywiście podczas Gali nagrody otrzymają też przedstawiciele biznesu (16 filmów ocenia niezależne Jury) oraz instytucji publicznych (7 zgłoszeń). Organizatorzy serdecznie zapraszają do kina Rialto w Poznaniu (lub do śledzenia transmisji on line na Facebooku) – 29 września przewidziana jest projekcja najlepszych filmów oraz ogłoszenie wyników. W tym roku imprezę uświetni wystąpienie gościa specjalnego.
Będzie to Waldemar Skorupka, Członek Rady Instytutu Humanites. Instytut Humanites od ponad dekady wspiera rozwój jednostki i liderów społecznych wspiera też rozwój społeczeństwa
i kapitału społecznego oraz jego transformację w obliczu globalnych trendów, a w szczególności skutków Rewolucji Technologicznej. Swoją misję realizuje w duchu afrykańskiego powiedzenia: „Potrzeba Całej WIOSKI, aby Wychować JEDNO DZIECKO” – jednego człowieka. Gala Finałowa to też losowanie nagród dla uczestników głosowania , które wyłoni laureata Nagrody Publiczności. Link do głosowania jest dostępny jest tutaj: https://form.jotform.com/232545638832058.
– Bardzo cieszymy się z obecnego zaangażowania autorów filmów – przyznaje Rafał Górecki, szef Kina Bułgarska 19, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” i członek Jury Festiwalu 17 Celów – Wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność tematów niejednokrotnie sprawiają, że wyłonienie zwycięzców w określonych kategoriach jest prawdziwym wyzwaniem. Mamy nadzieję, że widzowie Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” zgodzą się z naszym werdyktem – dodaje.
Przypominamy, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, warto jednak wcześniej zarezerwować sobie wejściówkę w serwisie Evenea.
Więcej informacji www.17celow.pl.
Gdzie można oglądać filmy?
Wszystkie zgłoszone i zakwalifikowane filmy można obejrzeć na kanale na YouTube: Festiwal Filmów Odpowiedzialnych.
Tegoroczne filmy, jak zresztą pozostałe edycje Festiwalu pogrupowane są w playlisty. Oto play listy 8 Festiwalu 2023 (filmy w 3 kategoriach wrzucone są losowo, aby nie faworyzować tych
z początku alfabetu):
Playlista Biznes:
https://www.youtube.com/watch?v=e2PLuxgVKVs&list=PL5u_z1sq3OHzjUfy9aOfrdAt2GxFo9mwX 
Playlista NGO:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5u_z1sq3OHzHZHSFaAD3wjkiLuFEUbvt 
Playlista Instytucje publiczne, w tym samorządy;
https://www.youtube.com/watch?v=5TSR2IAgIGU&list=PL5u_z1sq3OHzCJts__Z15QqxAG1Yd9ufG 

 

Pliki do pobrania:

Plakat:

FESTIWAL_plakat.pdf 825.63 KB 29/09/2023 09:35:25

Zaproszenie: 

Zaproszenie_FFO_Media_2023.pdf 535.2 KB 29/09/2023 09:35:26

Początek strony