przejdź do treści

Ponad 30 organizacji i setki mieszkańców uczestniczyło w III Pikniku Organizacji Pozarządowych w Nowych Skalmierzycach, który odbył się w minioną sobotę z inicjatywy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach.

 27 lipca 2019 r. w godz. 16:00-21:00 odbył się III Piknik NGO w Nowych Skalmierzycach. Wydarzenie, które co roku gości w innym powiecie południowej Wielkopolski, wpisało się w kalendarz działań Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych w Kaliszu. Imprezę otworzyli: naczelnik Departamentu Organizacyjnego i Kadr Urzędy Marszałkowskiego Małgorzata Bartkowiak, wiceburmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka, prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Zuzanna Szczudlik oraz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach Małgorzata Jarosik. Jednym z gości Pikniku był również radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet.

W trakcie Pikniku w różnej formie zaprezentowało się ponad 30 organizacji pozarządowych z południowej Wielkopolski. Organizacje wystawiły swoje stoiska i namioty, przeprowadziły animacje i zabawy dla dzieci, częstowały swojskim jadłem, prezentowały swoją działalność. Na scenie zaprezentowali się m.in. Kapela Sami Swoi z Opatówka, Stowarzyszenie Chór św. Grzegorza z Nowych Skalmierzyc, młodzież z CKiBP Nowe Skalmierzyce oraz Orkiestra Dęta OSP Rajsko, której muzycy niedawno również założyli stowarzyszenie. Piknik był okazją do wymiany doświadczeń, zawiązania nowych znajomości z organizacjami z naszego regionu oraz wspólnego spędzenia czasu, promując aktywność społeczną na rzecz lokalnych wspólnot. Na koniec wystąpiła Marta Gałuszewska, laureatka 8. edycji programu "Voice of Poland".

 

Projekt "Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych CIWIS w Kaliszu (2019-2023)" jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Początek strony