przejdź do treści

 Mimo pandemii Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne „Stacja Szamocin” od roku realizuje 3- letni projekt "Pociąg do sztuki" dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Organizacja otrzymała grant w wysokości 135 000 zł.

Idea programu nawiązuje do dworcowego "pochodzenia" stowarzyszenia. Działania mają na celu uaktywnienie i zachęcenie młodego pokolenia do uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych oraz w kulturze lokalnej. Warsztaty interdyscyplinarne i prezentacje spektakli lalkowych to formy edukacji skierowane do dzieci i młodzieży. Wystawy oraz projekcje tematyczne, związane z historią i tradycją miasta to oferty kulturalne dla mieszkańców Szamocina.

„Na żywo” udało się zrealizować w czasie wakacji warsztaty interdyscyplinarne Akademii Młodych (sekcje: teatralna, kuglarsko – cyrkowa i plastyczna oraz fotograficzna) oraz
część przedstawień.

Niestety ze względu na epidemię i zakaz publicznych spotkań, działania były przekazane online.

Zaplanowany był cykl „ TWÓJ SZAMOCIN – TWOJA HISTORIA, w ramach którego miały się odbyć się prezentacje filmów i audycji radiowych oraz instalacje fotograficzne w
centrum miasta, na rynku.

Podobnie spektakle lalkowe dla dzieci, które dotychczas były grane w świetlicach, szkołach oraz w przedszkolach są sfilmowane i odtworzone w Internecie.

Gdy pandemiczny czas skończy się, Stacja Szamocin ze swoimi inicjatywami wyjdzie bezpośrednio do mieszkańców Szamocina i zaprosi na artystyczne wydarzenia bezpośrednio do dworcowego teatru.

Przez następne 2 lata projektu niektóre tematy będą się powtarzać, by pozyskać szersze grono odbiorców. Pojawią się nowe formy m.in. lekcje historyczno – literackie w szkołach, warsztaty tańca butoh, realizacja widowiska plenerowego.

Zrealizowane inicjatywy można prześledzić na FB stowarzyszenia oraz na stronie www.stacjaszamocin.pl .

Zapraszamy do zakładki Aktualności i Ernst Toller oraz do Archiwum.

Początek strony